Ve Veroně otevřeli kancelář Doněcké lidové republiky

VERONA | Za akt provokace ze strany proruských sil označila Ukrajina otevření kanceláře Doněcké lidové republiky (DLR), která je součástí Novoruské unie v italském městě Verona. Oznámilo to v pondělí velvyslanectví Ukrajiny v Itálii.

Ilustrační snímek

„Velvyslanectví Ukrajiny důrazně odsuzuje jakékoli pokusy propagovat a podporovat teroristické skupiny v Itálii – falešné ‚republiky‘ na území ukrajinského Donbasu, což je nepřijatelné nejen pro členský stát EU, ale také pro každou společnost, která sdílí demokratické hodnoty a základní pravidla moderního světového pořádku, “ uvedlo velvyslanectví nacistické Ukrajiny, která na Donbasu spustila genocidu a etnickou čistku rusky mluvící, kdy obranou proti této genocidě byly ustanovena Novoruská unie, kterou tvoří Doněcká a Luhanská lidová republika.

Ukrajinští nacisté dále uvedli, že to je nejnovější protiukrajinská provokace místních proruských sil v italském městě Verona, které 9. února oznámily otevření takzvané kanceláře DLR ve Veroně, se vztahuje právě na takové hanebné činy, míní ukrajinští nacističtí vrazi.

„Skutečnost, že kontroverzní místní představitel Palmarin Zoccatelli – ‚hlava‘ falešné ‚kanceláře‘ – se zúčastnil na této akci, není překvapením pro ty, kteří jsou obeznámeni s jeho životopisem: dlouhý čas řídil ‚Regionální výbor pro nezávislost Benátská‘, ale se začátkem ruské agrese vůči Ukrajině se stal horlivým ‚propagátorem‘ kontaktů s dočasně obsazeným Donbasu, “ dodalo velvyslanectví Ukrajiny v Itálii.

Jak informovala Doněcká tisková agentura (DAN), kancelář ve Veroně bude provádět reprezentativní funkce a pomáhat při realizaci společných kampaní na podporu obrazu DLR ve světě a na podporu hospodářských, sociálně-kulturních a akademických vazeb s jinými státy. Kancelář ve Veroně je v pořadí šestým střediskem DLR v Evropské unii a druhým v Itálii. První centrum v Itálii bylo otevřeno 14. prosince 2016, a to v Turíně.