Tohle mohlo napadnou opravdu jen chorý mozek

EU dokáže být při čerpání peněz z kapes daňových poplatníků neuvěřitelně kreativní. Za 15 milionů korun školili organizátoři v čele s vedoucím projektu Romanem Gabrhelíkem několik barmanů, aby dokázali rozpoznat sexuální obtěžování v baru.

Tomio Okamura | repro: FB TO

Organizátoři tohoto projektu EU navíc odmítají prozradit, koho a kde vlastně školili, takže se veřejnost stejně nedozví, v jakém baru je „proškolený personál“… Přiznali jen to, že školili personál klubu Rock Café. Žádné další jméno prozradit nechtějí. Nebo nemůžou? Bylo by zajímavé vědět, jaké mzdy si naúčtovali organizátoři tohoto projektu v ČR. Jsem samozřejmě proti jakémukoli sexuálnímu obtěžování a byl bych první, kdo by se takové ženy zastal, ale oni opravdu školili pár barmanů za 15 milionů a mysleli to smrtelně vážně?

Kdyby tak ten německý pekař, francouzská prodavačka či český učitel věděli, jak Evropská unie zachází s jejich financemi! Oč líp je mohli využít oni sami. Na oblečení pro své děti, na lepší zdravotní péči, na dovolenou, na opravdu domu…

Mně to spíše připadá tak, že některé projekty financované Evropskou unií jsou spíše „černou dírou za miliony“. Veřejnost se přitom dozví jen o několika málo z nich. Stovky takových nesmyslných projektů probíhají po celé Evropě a profitují z nich různí „vykukové“. Lidé, kteří znají finty, jak vyplnit dotační formulář. Přitom lidé, kteří skutečně něco vyrábějí, mají smůlu. Jim na jejich podnikání nikdo nepřispěje. A právě nesmyslná dotační politika je jedna z věcí, která nám v SPD na EU neskutečně vadí.

Brusel vynakládá obrovské sumy peněz, aby se mohl plést lidem do života a zároveň umožnil privilegované třídě dotačních, neziskových a genderových expertů žít na úkor ostatních. S tím se hnutí SPD nehodlá smířit a vždy bude proti něčemu takovému protestovat. Věříme, že květnové volby do Evropského parlamentu mohou tento trend změnit. Společně s vámi, našimi příznivci, to dokážeme!