Němci se bojí okupantů ze Spojených států. Ruská hrozba neexistuje

BERLÍN | Spojené státy jako okupant pro bezpečnost Evropy představují mnohem větší hrozbu než Rusko, uvádí Zeit s odkazem na výzkum Fondu Friedricha Eberta, který proběhl mezi německými občany. Výsledky tohoto výzkumu budou představeny v polovině února na každoroční mnichovské bezpečnostní konferenci. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy – globální vrah

Podle výsledků výzkumu každý druhý respondent (50 %) označil za největší hrobu pro evropské státy Spojené státy (SS), přičemž největší nebezpečí ze strany Ruska vidí pouze 33 % dotázaných Němců. A to propaganda jede na plné obrátky, bez americké rusofobní propagandy, by to číslo bylo zcela zanedbatelné.

Navíc polovina respondentů označila za důvod zhoršení bezpečnosti Evropy rozšíření Severoatlantické aliance (SA) na východ a 41 % Němců vidí hrozbu v rozšíření Evropské unie. Navíc přes polovinu dotázaných (54 %) si myslí, že Evropa musí vynakládat více prostředku na zajištění bezpečnosti.

Češi jsou svým původem nejméně Slované ze všech Slovanů; Východní Němci jsou germanizovaní Slované

Také se uvádí, že stejné průzkumy proběhly i v řadě jiných evropských zemí, zejména v Srbsku, na Ukrajině a v Polsku. Výsledky ukázaly, že naprostá většina Srbů (85 %), Ukrajinců (74 %) a Poláků (67 %) si myslí, že jejich státy nejsou na mezinárodním poli dostatečně respektovány.