Copak se to děje? Andy Babiš si s Angelou Merkel vytřel řiť

BRATISLAVA | Andy Babiš promluvil na summitu V4 v Bratislavě, kam na společná jednání přiletěla i Angela Merkel. Podívejte se sami, co jí český předseda vlády sdělil, že jsme solidární až dost, že řeči o nesolidárnosti jsou lži. V podstatě si Babiš s německou vůdkyní Merkel vytřel na tiskové konferenci s premiéry V4 řiť, jako východoněmeckým hajzlpapírem.

Andy Babiš si s východoněmeckou sviní Andělou vytřel řiť

Ve čtvrtek byl Slovák a český premiér Andy Babiš od ANOistů v Bratislaě na schůzce premiérů Visegrádské čtyřky s německou vůdkyní Angelou Merkel. „Jednali o spolupráci a o řešení migrační krize, která je sice v posledních letech na ústupu, ale především v Africe čekají tisíce dalších mladých mužů, kteří doufají, že se dostanou do Evropy, o které často mají velmi přehnané představy,“ informují ParlametniListy.cz.

Po jednání předstoupilo pět politiků před novináře a na takřka hodinové tiskové konferenci zástupcům médií předestřeli, že se shodli na tom, že je třeba migrační krizi řešit už v místech, kde vzniká. Když se dostal ke slovu český předseda vlády Babiš a začal mluvit, Merkel na něj chvíli nevěřícně hleděla.

„My jsme vlastně občas v tý pozici, že nejsme solidární a jenom vlastně dostáváme peníze,“ začal Babiš zvolna, když hodnotil občasné kritické komentáře západní části EU směrem k části východní. Tiskové konference se účastnil Viktor Mihály Orbán, zmíněná německá svině Angela Merkel, Peter Pellegrini, Andy Babiš a Mateusz Jakub Morawiecki.

„Tak vážený, bylo by dobré vědět, že z těchto čtyř krajin, které tady stojí, každý rok odchází 50 miliard euro dividend. To je taky významné číslo. To jsou ty debaty, které my taky vedeme, a bylo by dobré, aby to tady zaznělo,“ uvedl Babiš.