Austrálie bude opět přivandrovalé vetřelce integrovat do táborů

CANBERRA | Austrálie ve středu oznámila, že po několika měsících opět otevře kont internační tábor pro žadatele o azyl, který roky provozovala na Vánočním ostrově v Indickém oceánu. Informovala o tom agentura AFP, že opět budou přivandrovalí vetřelci integrování mimo australská kontinent, jelikož mají nulovou šanci získat azyl, jelikož jsou to jen ekonomičtí vandráci.

Ilustrační snímek

Australský premiér Scott Morrison toto rozhodnutí zdůvodnil potřebou připravit se na zvýšený příliv migrantů. Ten bude podle něj následovat poté, co parlament v Canbeře schválil zákony usnadňující přístup imigrantů na australskou pevninu.

Agentura AFP zdůraznila, že k znovuotevření tábora na Vánočním ostrově dochází v době vyostřené kampaně před květnovými volbami do australského parlamentu.

Dolní parlamentní komora v úterý a ve středu odsouhlasila návrhy zákonů týkajících se přistěhovalectví, se kterými nesouhlasila vláda. Schválené změny umožní nemocným žadatelům o azyl zadržovaným v táborech na tichomořských ostrovech Nauru a Manus, aby mohli za účelem léčby přijet do Austrálie.

Reklama: