Výsledky migrace parazitů: V západní Evropě se vytvořily „paralelní společnosti“

BUDAPEŠŤ | Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó prohlásil, že masové přistěhovalectví vytváří v Evropě „paralelní společnosti“ a podkopává bezpečnost. Znovu upozornil, že křesťanství je pronásledovány více než jakékoliv jiné náboženství, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Péter Szijjártó | Foto: Sputnik (© AFP 2018 / Attila Kisbenedek)

„Jsme hrdí na to, že máme velmi bohaté křesťanské dědictví, a chceme ho zachovat,“ vysvětlil maďarský politik v exkluzivním rozhovoru pro Breitbart News, Amanda House.

„Proto podporujeme křesťanské komunity na celém světě, protože to považujeme za závazek,“ pokračoval dodal, že křesťanství je nejvíce pronásledovány náboženství na celém světě … „Podívejte se na čísla, je to fakt,“ uvedl.

Szijjártó popsal, jak maďarský premiér Viktor Mihály Orbán vytvořil státní sekretariát, jehož úkolem bylo chránit křesťanské komunity na místech jako Sýrie a Irák: „Biskupové zastupující tyto církve přicházejí k nám a žádají nás, abychom nezvali členy jejich komunit, aby přišli do Maďarska, protože pokud tak učiníme, potom přispějeme k odstranění našich komunit – což je v podstatě cíl teroristických organizací,“ vysvětlil.

„Takže místo toho, abychom je povzbudili k odchodu, pomozme jim, aby mohli zůstat ,“ dodal. Pokud jde o evropskou kulturu a vliv masové migrace obecně, Szijjártó poznamenal, že v západní Evropě se vytvořily paralelní společnosti. Podle jeho slov je dost problematické hovořit o sociální integraci migrantů jako o velkém příběhu úspěchu. V této souvislosti upozornil, že pokud jste uvedete skutečnosti, které to popírají, okamžitě jste stigmatizováni jako protievropský, protihumanitární, proti všemu – jako špatný člověk. Pravda je zakázána.

„Ale v posledních letech se ukázalo, že paralelní společnosti představují obrovské bezpečnostní riziko obrovskou bezpečnostní hrozbu. Podívejte se na západní část Evropy: za poslední čtyři roky došlo k více než 30 vážným teroristickým útokem osob s migračním původem; více než 300 lidí bylo zabito a kolem 1400 zraněných,“ připomněl.

Dále dodal: „A ti, kteří se přestěhovali v rámci této masové migrace, ukázali úplnou neúctu ke křesťanské kultuře, vůči komunitám, které již žijí v těchto zemích.“

„Očekáváme, že naše země může být silná pouze pokud se budeme držet naší identity, pokud se budeme držet našeho dědictví, pokud jde o historii, náboženství nebo kulturu – v naší ústavě se dokonce uvádí, že jsme hrdí na toto dědictví; jsme hrdí na to, že máme bohatou křesťanskou kulturu a bohatou historii,“ odmítl postmoderní likvidaci národních států.

„V Evropě existují určité snahy, které naznačují, že Evropa může být silná pouze tehdy, pokud se členské státy Evropské unie zbaví všech těchto okolností – národní identity, křesťanské kultury, všeho,“ upozornil v závěru na tyto nebezpečné lži bruselských tyranů.