Piráti na straně cenzorů a udavačů

Zaujala mne velká diskuse našich politiků na stránkách týdeníku ECHO č. 6/2019 v článku nazvaném „Pryč s cenzurou na (českém) Facebooku“. Děkuji redakci za zprostředkování diskuse o závažné problematice narůstající cenzury na Facebooku a v internetovém prostoru obecně. Jsem rád, že se jasně polarizovaly strany – na straně svobody a demokracie Eva Hrindová (Naštvané matky) a Jan Skopeček (ODS) a straně udavačů a cenzorů Ivana Bartoš (Piráti).

Jan Kopal

Pan Bartoš se veřejně chlubí, že se svými kolegy přispívá k hromadnému nahlašování pro něj nepřijatelných názorů, což ale neznamená, že tyto názory musejí být nepřijatelné také pro jiné lidi. Panu Bartošovi se z jiných názorů prý zvedá žaludek. To se normální lidem z pirátských zlepšováků také stává a přeci je hromadně neudávají a nepožadují zákaz šíření jejich pomatené (neo)marxistické ideologie.

Nedá se přijmout ani další argument pana Bartoše, že se s globální firmou z pohledu České republiky nedá nic dělat, protože by nám opustila náš trh. To bychom potom mohli naše právo uplatňovat pouze na ryze české subjekty a nadnárodní monopoly by zde měly El Dorádo. Jsem rád, že se to panu Bartošovi poslanec Skopeček spolu a paní Hrindovou pokoušeli vysvětlit.

Bohužel mám pocit, že pan Bartoš to nejen nepochopil, ale ani se nic nenaučil a pirátské internetové moře je jen jeden velký slovní průjem bez adekvátního obsahu. Stejně tak pohled na šíření tzv. fake news, že nemají vliv poslanci Evropském parlamentu, jak se nám snaží pan Bartoš namluvit. Pařez zůstane pařezem, vůl volem a pirát pirátem.

Scestný názor, že by se na Facebooku měla provádět politický korektní cenzura je cesta do pekel, která není dlážděna dobrými, ale přímo zhovadilými myšlenkami.

Reklama: