Letadla USA a spojenců bombardovala pozice Islámského státu v Sýrii

WASHINGTON – DAMAŠEK | USA a jejich spojenci zasadili letecké údery pozicím ozbrojenců ze skupiny Islámský stát v Sýrii. Zástupce Pentagonu kontradmirál John Kirby prohlásil, že náletů se zúčastnily stíhačky, bombardéry a rakety Tomahawk. Informaci o narušení vzdušného prostoru Sýrie přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru, ovšem údajně měly být nálety koordinovány i se syrskou vládou. Na informace čekáme.

Islamisté v městě Rakka

Islamisté v městě Rakka

Partnery USA v tomto útoku byly tyto země: Katar, Bahrain, Jordánsko, Saúdská Arábie a Spojené Arabské Emiráty, tedy země, které vyzbrojují pravidelně syrskou teroristickou opozici, která v Sýrii od roku 2011 válčí. Tako opozice se spojila s teroristy z Islámského státu.

Syrské letectvo zasadilo zásadní úder teroristům Islámského státu

Podle zpráv z amerického velení akce byly údery zasazeny ve městě Rakka na severu Sýrie, toto město je podle islamistů hlavním městem Islámského státu.

Syrská vláda potvrdila, že americká strana upozornila stálého zástupce Sýrie v OSN na zahájení vzdušných úderů na město Rakka s tím, aby se potencionální syrské vládní jednotky z oblasti stáhly. Jedná se sice o narušení suverenity Sýrie, avšak koordinace útoků je zřejmá. Na oficiální vyjádření Ruské federace a syrské vlády čekáme.