Pes Donald Trump nebyl podle šerifa zastřelen z politických důvodů

MINNEAPOLIS | Psa jménem Donald Trump nezastřelili v důsledku politické rivality, uvedl šerif okresu Jackson v americkém státě Minnesota. Vyjádřil se tak po falešných tvrzeních na sociálních sítích, které vedly k násilným hrozbám vůči některým obyvatelům okresu, informovala ve středu agentura AP.

Dog Donald a DJ Trump

Úřad šerifa Shawna Hakena přišel k závěru, že osoba, která psa zastřelila, legálně chránila své hospodářská zvířata na soukromém pozemku. Střelce neidentifikovali, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

„Na sociálních sítích došlo k překroucení faktů,“ konstatoval úřad šerifa v prohlášení. Podle něj lidé nyní hrozí násilím obyvatelům v oblasti a své hrozby zakládají na nepřesných příspěvcích na účtech sociálních médií.

Majitel psa Randal Thom je nadšeným stoupencem prezidenta Donalda Trumpa a objevil se v mnoha článcích, kdy se často účastnil jeho shromáždění. Někteří uživatelé sociálních médií tvrdili, že soused, údajný demokrat, zabil Thomová psa záměrně. Sousedé podali v minulosti 14 stížností na to, že Thomovi psi běhají volně, zabíjejí zvířata a napadli i člověka, připomíná AP s odvoláním na šerifa.