OBSE nepodpořila lži a falešné obvinění nacistické Ukrajiny týkající se Ruska

VÍDEŇ | Ve zprávě zvláštní pozorovatelské mise OBSE na Ukrajině není zmiňována přítomnost ruských vojsk v zemi. Uvedl to vedoucí této mise, Ertuğrul Apakan. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Ukrajinské lži byly oficiálně vyvráceny.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

„Vladimir Jelčenko, zástupce Ukrajiny, na zasedání Rady bezpečnosti OSN uvedl, že se na Donbasu nachází ruská armáda a zbraně. A podle jeho názoru je to v rozporu s přáním Moskvy vyřešit situaci na východě Ukrajiny,“ cituje ukrajinské nacistické lži a propagandu, jako i dezinformace a fake news agentura. OBSE to vše uvedlo na pravou míru a bylo potvrzeno, že v Kyjevě jsou bájní lháři a šiřitelé dezinformací.

Stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Alexjevič Nebenzia požádal představitele OBSE, aby vyjádřili postoj dané organizace ohledně této otázky. V reakci na to Apakan uvedl, že ve zprávě mise jsou obsažena pouze konkrétní fakta, která neumožňují hovořit o přítomnosti ruských vojsk na Donbasu. „Musím říct, aby se tak předešlo jakémukoli nedorozumění, že v těchto zprávách nebyly žádné zmínky o armádě,“ prohlásil.

Reklama: