DJ Trumpa obvinili z plánování imperialistické války proti Venezuele

CARACAS | Společná národní protiválečná koalice (UNAC) obvinila administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa z plánování imperialistické války proti Venezuele, která se podobá tomu, jak se Amerika chovala před 170 lety. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT – Kadí atomové hřiby

„Administrativa Trumpa a její vysoce postavení úředníci, od poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona po viceprezidenta Mika Penceho a ministra zahraničí Mika Pompea, chtějí spustit odpornou Monroeovu doktrínu z roku 1823 a… udělat z Venezuely stát při imperátorském americkém zadním dvoře,“ uvádí se ve zprávě organizace.

Dodává se v ní, že cíl všech těchto akcí spočívá v tom, aby navždy byla rozdrcena suverénní vláda Venezuely, Kuby a Nikaraguy. Proto organizace na 23. února po celé zemi naplánovala protestní akce proti politice Spojených států vůči Venezuele a 30. března dojde k akci i ve Washingtonu.

Monroeova doktrína z roku 1823 je deklarací principů zahraniční politiky SS (Amerika pro Američany), která byla vyhlášena 2. prosince 1823 v každoročním poselství amerického prezidenta Jamese Monroeho ke Kongresu SS. Ve 40. letech 19. století tato doktrína posloužila jako krytí k připojení území, které do té doby patřilo Mexiku.