Igráček Hamáček je ochotný kvůli Petříčkovi položit vládu

PRAHA | Český ministr vnitra, socan a islamofil Jan Hamáček v rozhovoru pro portál irozhlas.cz odhalil, jak by ministerský předseda Andy Babiš mohl odvolat ministra zahraničí, vlastizrádce a probruselského opičáka Tomáše Petříčka. Jedině s jeho souhlasem. Jenže socanští šmejdi drží spolu.

Zvrácení socani – Igráček Hamáček a Pochecho maňásek Petříček

Nedávno komunisté pohrozili, že vypoví toleranční dohodu vládě, pokud v kabinetu zůstane dočasný ministr zahraničí. Portál se zeptal Hamáčka, jak by postupoval, kdyby se premiér rozhodl navzdory koaliční smlouvě Petříčka odvolat. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Pan premiér může odvolat pana Petříčka pouze na návrh předsedy sociální demokracie. Žádná jiná možnost, která by byla v souladu s koaliční smlouvou, není. Kdybych hypoteticky připustil, že by k něčemu takovému došlo, tak je to závažné porušení koaliční smlouvy,“ oznámil socanský igráček Hamáček.

Navíc Hamáček dodal, že by takový vývoj událostí mohl v důsledku vést až k pádu vlády.
Minulý víkend parlamentní komunistická politická strana KSČM v čele s Vojtěchem Filipem pohrozila, že vypoví podporu vládě, pokud v ní nadále bude Petříček. Poslední kapkou bylo uznání Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta Venezuely. Tento návrh, který překvapivě podpořil i prezident Miloš Zeman, totiž představil právě Petříček.

„Co krok, to perla, i tak by se dalo hodnotit dosavadní působení Tomáše Petříčka v čele resortu zahraničních věcí, žel, jasně v rozporu s národními zájmy naší země a s naprostou ignorancí jejích historických zkušeností,“ uvedl předseda komunistů.

Komunistům se již dříve nelíbil postoj vlády k rusko-ukrajinskému incidentu v Azovském moři a ukrajinskému zákonu, který nacistickým banderovcům přiznává status ukrajinských válečných veteránů.