Spojené státy v Sýrii podporují teroristy

SOČI | Spojené státy (SS) ve svých zájmech podporují teroristy v Sýrii. Existují zprávy o tom, že jim pomáhají Američané, uvedl íránský prezident Hasan Rúhání během třístranného summitu Rusko-Turecko-Irán v Soči. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bílý dům ve Washingtonu – Skutečné sídlo mezinárodního terorismu

„Bohužel, americká vláda v průběhu svých protiprávních jednání stále používá teroristy v Sýrii a Iráku, podporuje a využívá je ve svých vlastních zájmech,“ uvedl íránský prezident.

„Jsou spolehlivé zprávy, které naznačují, že Američané pomohli teroristům Islámského státu, aby je přestěhovali do Sýrie a také, aby je převedli do Afghánistánu,“ dodal Rúhání.

Vedoucí představitelé Ruska, Íránu a Turecka se setkali v ruském městě Soči, aby diskutovali o budoucnosti syrské severozápadní provincie Idlib, kde povstalci nadále čelí syrské vládě.

Média dříve uváděla, že 40 pohlavárů teroristické skupiny Islámský stát uteklo s pomocí amerických vojáků z afghánského vězení, které kontroluje radikální hnutí Tálibán. Podle zprávy agentury se tato tajná operace SS konala v provincii Bádghís na severozápadě Afghánistánu.