Česká pošta balíky doručovat neumí, tak alespoň líné svině zdraží své „neslužby“

PRAHA | Česká pošta plánuje zvýšit ceny za doručovací služby od 1. března. Čechům se to ale nelíbí. Většina lidí si myslí, že si za své služby pošta účtuje už teď až moc s ohledem na to, že se balíky často ztrácí, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Česká pošta – Krutá realita: Služby k ničemu

Klienti si nově připlatí desítky, dokonce až stovky korun za jednu zásilku. Změny se budou týkat zejména balíkových služeb, kde se místo váhy bude nově platit za rozměry. U obyčejných psaní se cena nezmění, stejně jako za doporučené nebo cenné dopisy. Zdražení se tedy týká zejména služeb Balík do ruky, který se nedoručuje a líný pošťák jen rozváží papírky o uložení na poště a Balík na poštu, který na poště zase hledají i několik desítek minut.

Lidé si na fungování České pošty stěžují dlouhodobě, především na to, jakým způsobem jsou jim zásilky doručovány, nebo jim nejsou dokonce doručeny vůbec. Nový ceník vyvolal velké množství negativních reakcí. Naštvaní lidé ihned zahltili facebookové stránky pošty velmi kritickými reakcemi.

Většina lidí varuje, že po zdražení přijde pošta definitivně o velkou část zákazníků, protože ostatní doručovatelé jsou levnější a spolehlivější. „Tím zdražením řešíte příliš klientů (důvod proč nestíháte). Prostě se jich zbavíte? A zpoplatnění jiných krabic než vašich. V dnešní době? Ekologie asi není pošty hlavní cíl,“ komentuje jedna ze zákaznic.

„Prý zdražujete… vedeni si asi něco šlehlo, ne? Služby naprosto k ničemu, o zlepšeni se pouze jenom mluví, a to roky…a do toho zdražení? Tím jste mi akorát potvrdili to, že budu využívat už jen soukromé doručovatele,“ dodal další z komentátorů.

Další uživatelé poukazují na to, že doručení zásilky po Česku trvá někdy stejně dlouho jako z Číny. „Česká pošta od března zdražuje. To vedení je na drogách jinak si to nemůžu vysvětlit. Už teď je předražená služby na bodu mrazu. A to nemluvím o reklamacích. Když si objednám zboží z Číny mám tu zásilku do 14 dní a za 30,- kč. Když pošlu balík přes poštu přes 200,- kč a také 14 dní,“ podivuje se další uživatel.

Ono co také chtít, když Českou poštu, s. p. zřizuje stejné ministerstvo, které řídí i Policii České republiky – no vše co je spojeno s Vnitrem připomíná tak trochu ústav pro devianty a jiné duševní mrzáky.