Rusko reaguje na nové obchodní sankce uvalené SS: Už to hraničí s vydíráním!

MOSKVA | Nejvyšší představitelé Ruské federace odmítli nový americký pekelný návrh ekonomických opatření, který ukládá sankce na ruský bankovní sektor a energetiku. V ruském prohlášení se uvádí, že země je dobře připravena poradit si s těmito vyděračskými sankcemi, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek | foto: pxhere.com

„Návrh zákona senátorů republikána Lindseyho Grahama a demokrata Boba Menendeze je založen na přesné, pragmatické a agresivní obchodní politice, která nemá nic společného s mezinárodními obchodními pravidly,“ uvedl ve čtvrtek mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov. „Tato pravidla již někdy hraničí s vydíráním,“ dodal.

Jelikož Spojené státy (SS) nadále vyvíjí tlak na Ruskou federaci (RF), tak ruská vláda zvažuje množství účinných odvetných opatření na ochranu před americkými útoky.

Podle Peskova, Dmitrije Sergejeviče, Rusko dokázalo překonat dosavadní sankce a dokonce dokázalo udržet ekonomický růst navzdory těmto nespravedlivým omezením.

Je pravděpodobné, že americký sankční nátlak se brzy skončí, připustil mluvčí, když řekl, že Rusko může doufat ve zlepšení situace, ale připravuje se i na horší časy. „Vzhledem k současné nálady v Kongresu SS teď není naděje na zlepšení našich vztahů, v souvislosti s ukončením rusofóbní nemoci,“ označil tiskový mluvčí ruského prezidenta americké politiky za duševně choré.

Premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv uvedl, že současné a budoucí sankce nebudou vládě sloužit k ospravedlňování toho, že se nezvyšuje hospodářský růst. I když uznává, že hospodářství Ruska zažívá vážné strukturální nerovnováhy, řekl, že jeho vláda tlačí na modernizaci ruské infrastruktury, vzdělávání a zdravotní péče.

Návrh zákona o sankcích, který ještě stále musí podepsat vůdce SS Donald John Trump, opět mluví také o údajném ruském zásahu ve volbách v SS a jeho „agresi“ vůči Ukrajině. Vyžaduje, aby vůdce SS řešil mimo jiné i hříchy Moskvy a hrozbu, kterou představuje vláda Ruské federace. Americká agrese a šíření dezinformací jako vyšité. Pomohlo by vybombardování Washingtonu a jeho srovnání se zemí?