Klára Samková oznámila kandidaturu do Evropského parlamentu za Alternativu pro Českou republiku

PRAHA | Advokátka Klára Samková oznámila svou kandidaturu za Alternativu pro Českou republiku ve volbách do Evropského parlamentu. Právnička vyjádřila svou negativní pozici ohledně politiky EU. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Klára Samková | foto: Facebook Kláry Samkové

JUDr. Klára Samková novinářům oznámila, že bude kandidovat do Evropského parlamentu za Alternativu pro Českou republiku. Jak uvádí agentura, další kandidáti budou oznámeni začátkem března. Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května.

Na tiskové konferenci doktorka Samková označila svůj postoj vůči šíření islámu v Česku: „Počátky ideje mé kandidatury lze vidět v roce 2013, kdy vznikla facebooková skupina Islám v ČR nechceme. Na základě této skupiny, která se posléze přetavila v dnešní registrovaný spolek, vzniklo další hnutí, a to takzvaný Blok proti islámu, kde jsem byla aktivním členem,“ řekla Samková.

Jako ideová východiska pro volby do EP Alternativa pro ČR na svém webu označila například odmítání eura a islámu v ČR, či experimentů s multikulturalismem, gender a homosexualismem, jakož i neomarxistickými ideologiemi, za další cíl označila boj proti zbabělé migrační politice EU.

Podle advokátky ti, kteří sdílí její názor, ho nezastupují na politické scéně. „Ačkoliv je v České republice obrovské množství lidí, kteří zastávají přesně tato stanoviska, nepřejí si přijetí eura, obávají se pronikání islámu, coby nepřátelské ideologie do České republiky, tito lidé nemají v Česku žádnou politickou reprezentaci. Zoufale se chytají jakýchkoliv náznaků těchto partikulárních názorů,“ uvedla Klára Samková.