Britský princ Charles navštíví Kubu

LONDÝN | Princ Charles vykoná v březnu cestu na Kubu, přičemž jeho návštěva „Ostrova svobody“ bude vůbec první oficiální návštěvou člena britské královské rodiny v této zemi. Oznámil to v pátek londýnský palác Clarence House, Charlesovo oficiální sídlo.

Britský princ Charles | repro: wikipedia.org (Mark Jones)

Charlese bude na čtyřdenní návštěvě Kuby, kterou podnikne v termínu od 24. do 27. března, doprovázet jeho manželka Camilla, vévodkyně z Cornwallu.

Návštěva Kuby bude součástí rozsáhlejšího královského turné, v jehož rámci princ s manželkou procestují několik karibských zemí. Turné má skončit 29. března, a tedy v den, který je stanoven jako termín vystoupení Británie z EU.

Královská dvojice se během návštěvy na Kubě neplánuje setkat s bývalým prezidentem Raúlem Castrem, bratrem zesnulého vůdce kubánské revoluce Fidela Castra. Mohla by se však sejít s členy kubánské hudební formace Buena Vista Social Club.

Návštěva na Kubě se uskuteční na žádost britské vlády. Má podpořit rozvíjející se vztahy mezi Kubou a Británií a poukázat na kulturní či akademické vazby mezi oběma zeměmi, informoval Clarence House.