Venezuelský samozvanec Juan Guaidó byl naverbovaný americkými tajnými službami před deseti lety v Srbsku

MOSKVA | Venezuelský velvyslanec v Rusku Karlos Rafaehl Faria Tortosa pro ruské a zahraniční média uvedl, že samozvaný venezuelský prezident Juan Guaidó, který sám sebe prohlásil za hlavu státu, byl zverbovaný americkými tajnými službami ještě deseti lety v Srbsku, když tam studoval, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Uřvaný opičák Juan Guaidó je jen americká loutka

„Celý svět nyní hovoří o Juanovi Guaidóvi, o kterém nikdo předtím ani neslyšel. Tento pán však byl zverbovaný tajnými službami Spojenými státy asi před deseti lety. Víme, že ho poslali do Srbska, aby tam absolvoval studium. A právě tam se všechno začalo,“ zdůraznil Karlos Rafaehl Faria Tortosa.

„Jeho patroni se domnívají, že už je připraven, aby se postavil do čela státu. Tvrdí, že Juan Guaidó je připraven. Ale myslíme si, že ještě není připraven na to, aby dokázal splnit úkol, kterou mu stanovili Spojené státy. Juan Guaidó je pouze loutka. Je nainstalován ve Venezuele, ale za ním stojí a namísto něj mluví Spojené státy,“ uzavřel venezuelský velvyslanec v Rusku Karlos Rafaehl Faria Tortosa.