Americká agrese: U ruských hranic zachytili tři výzvědná letadla

MOSKVA | V blízkosti ruských hranic se pohybovaly tři výzvědné stroje – u Krymu a Kaliningradu. O tom svědčí radarové informace. Aktivita americké špionáže u ruských hranic v poslední době roste. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

RQ-4A Global Hawk

Letoun RC-135V odstartoval v 08:25 moskevského času z letecké základny v Řecku, přeletěl přes vzdušný prostor Bulharska a dorazil do Černého moře. Prováděl průzkum u jihovýchodních hranic Krymu.

Nedaleko od poloostrova byl také zachycen americký dron RQ-4B-30 Global Hawk. Ten odstartoval z italské letecké základny Sigonella v 05:05 moskevského času. Dron po průletu přes vzdušný prostor Řecka a Ukrajiny několik hodin létal podél hranic Krymu, přičemž poloostrov několikrát obletěl.

Další výzvědný letoun se pohyboval u západních hranic Ruska, prováděl rádio-elektronický průzkum. Jednalo se o švédský letoun. Pohyboval se v oblasti Kaliningradu.

Aktivita výzvědných letadel Spojených států (SS) a Severoatlantické aliance (SA )u hranic Ruska v poslední době vyrostla. Pravidelně jsou letouny odhalovány u hranic Krymu či Krasnodarského kraje, dále nad Baltským mořem a u ruských základen v Sýrii, píše agentura.

Pentagon na ruské žádosti o zastavení podobné činnosti reagoval odmítnutím. Proto se jen čeká až skoro bezedný ruský kalich trpělivosti přeteče a americká špionážní agrese bude odražena likvidací těchto prostředků.