Propustili ho z práce, tak si zastřílel. Střelec v americké Auroře postřílel pět lidí a pět policajtů zranil

AURORA | Střelec spustil v pátek palbu ve výrobním podniku ve městě Aurora v americkém státě Illinois, zabil pět lidí a zranil pět policistů, následně ho policie smrtelně postřelila. Byl to negr, kterého před tím propustili z práce ve firmě, kde střílel. Informovaly o tom tamní představitelé, jejichž citovala agentura AP.

Gary Martin – Negerská logika – vraždy za výpověď z práce | NBC Chicago

Policejní šéfka v Auroře Kristen Ziman na tiskové konferenci oznámila, že střelcem v průmyslovém parku byl 45-letý Gary Martin a šlo o zaměstnance podniku Henry Pratt Co. ve městě, nacházejícím se přibližně 65 kilometrů západně od Chicaga.

Mrs. Ziman uvedla novinářům, že policisté dorazili na místo činu do čtyř minut od přijetí hlášení o střelbě a pachatel na ně začal střílet, jakmile vešli do výrobních prostor s rozlohou kolem 2700 čtverečních metrů. Podnik vyrábí ventily pro průmyslové účely.

„Ať Bůh žehná našim odvážným policistům, kteří běží vstříc nebezpečí,“ prohlásil na tiskové konferenci guvernér státu Illinois JB Pritzker.

Nemocnice hlásili, že po střelbě ošetřili nejméně sedm pacientů, ačkoli jejich zdravotní stav nezveřejnili. Dva policisty letecky transportovali do traumatologických center v Chicagu, dodala Ziman.

O střelbě byl informován i vůdce Spojených států Donald J. Trump, oznámil Bílý dům. Doplnil, že prezident, připravující se na víkendovou cestu do svého sídla v Palm Beach na Floridě, situaci monitoruje.

Negr, který v pátek vraždil ve výrobním podniku ve městě Aurora v americkém státě Illinois a postřílel pět lidí, byl 15 let zaměstnancem této firmy a v ten den ho propustili.

Reklama: