Koho volit ve volbách do Evropského parlamentu

Jeden z příspěvků ohledně voleb do EU reálně hodnotil, jak asi dopadnou eurovolby, že to již předem mají jisté ODS, ANO a Piráti… a my, co se cítíme vlastenci – jak to slovo slyším, už mi nějak drhne v krku, stává se z něj trochu fráze – se bijeme navzájem. Dovolte mi zamyšlení:

Richard Novák | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Takže budou zcela určitě zvoleny uvedené tři strany, které nejen že nezastaví současný trend EU – likvidaci suverénních zemi, ale naopak budou se na tom spolupodílet… to jsme to dopracovali. Budeme tedy hlasovat proti svému přesvědčeni anebo nepůjdeme k volbám raději vůbec, když my, obyčejní lidé nemáme vlastně možnost nic změnit. Ne, nemohu jinak než konstatovat – volte Kláru Samkovou, ta ne-bude jezdit do Bruselu na výlet.

Osobní sympatie a antipatie prosím vůbec nehrají roli, cílem je mít v EU své lidi. Salvini a Poláci změnu určitě ve volbách zvolí a i když naše republika nemá moc europoslanců, tak lidé jako Samkova, Volný… jsou garancí, že jsou naši. Nepatří žádnému mocnému, žádnému lobby ale jsou to lidé jako my, obyčej-ní a slušní a pokud je zvolíme, tak jejich hlas spolu s hlasy dalších stejně smýšlejících Italů, Poláků, Francouzů atd. svou váhu mají! Neztrácejme ani optimismus ani víru. Přesně to si přeji naši odpůrci a já osobně jim na tuto hru nikdy nepřistoupím. Znechutit, odradit a zlomit? Proč, jakým právem? Jen proto, že jsou nyní tzv. silnější – nejsou , jen jim patří média a jejich současnou moc podporuji dotace z nejrůznějších míst – EU, Soros apod.

My máme naopak možnost v květnu porazit a odstavit ty, kteří jsou najednou tzv. vlastenci a jejich PR agenti jim vkládají do úst slova, které již dávno zapomněli. Vlast, rodina, suverenita a národ… Po volbách však jejich skutečný záměr se okamžitě projeví – zisk, funkce a ovládat ty hlupáky, kteří jim ten hlas nakonec hodili. Takže první krok je otevřít oči i srdce, podívat se kolem sebe i kousek za hranice- Salvini i Žluté vesty… ti již jsou dva kroky před námi.

Proč bychom měli na něco stále čekat a podléhat pocitu, že to nemá cenu, ze stejné se nic nezmění. Koho volit, to přece sami víte nejlépe. Rozhodně sami vidíte, ze za ODS kandiduji poměrně vysoko lidé zcela proevropští, že ANO má dokonce ve své eurofrakci dohodu o společném postupu s Macronem, o čemž se samozřejmě moc nepíše, ale je snadné dohledat, jak a kdy byla paní Dlabajova zvolena místopředsedkyni eurofrakce a jaký vztah mají právě k člověku, který postavil proti sobě obyčejné Francouze. Mlátí je, zavírá… a Piráti? Těm řada spoluobčanů tleská a vůbec nevidí, jak se europiratské strany scházejí a již plánuji postup v rámci spolupráce v EU. V duchu současné politiky EU samozřejmě.

Říkají nám různě, nejslušnější označení – euroskeptici – dokonce používáme i my, ale já se tak necítím. Proč nemohu být eurorealista nebo dokonce eurooptimista? Pokud chceme změnit současnou EU a věříme v sebe sama, nechceme okamžitě zrušit EU a hledáme a (A)lternativu pro ČR a EU, pak zákonitě musíme být přece i optimisté. Takže hlavu vzhůru přátelé a oponenti, mějte své názory a nápady. Mně již dávno nebaví vaše vítačské a až trollovské projevy. Děkuji za pozornost.