Zvrácený bolševický Západ

Nigel Farage v televizi mluvil o závažném problému v britské společnosti (ale i celé západní). V rozhovoru řekl, že se stále častěji setkává se studenty, kteří se bojí vyjádřit svůj názor, kvůli útokům profesorů a ostatních žáků.

Miroslav Jahoda

Jelikož jsem v Anglii také chodil na VŠ, mohu to bohužel potvrdit. Západní studenti užasle hleděli na to s jakou „odvahou“ (pro nás samozřejmostí) jsme my z východu odsuzovali komunismus a Marxe. Někteří jako já šli „ještě dál“ a dovolili si zpochybnit i myšlenku sjednoceného vládnutí v Evropě nebo imigrační politiku.

Vzpomínám si, jak někteří jen opatrně přikyvovali a bylo vidět, že jsou rádi, že to někdo takto řekne. Jako cizinec jsem sice měl částečně politicko korektní imunitu, nicméně s těmito názory jsem o ni rychle přišel. Přesvědčení socialisté se mnou zuřivě diskutovali a někteří učitelé téměř padali do mdlob. Zrušili nám debatní klub, protože jsme tam prý „příliš často prezentovali protikomunistické názory“. Abych byl spravedlivý, tak musím uznat, že Angličani jsou natolik profesionální, že na jejich hodnocení to nemělo vliv. ALE poznal jsem, že většinu studentů na tento nátlak není připravená a spolehlivě se odmlčí.

Angličtí profesoři jsou jinak velice milí lidé. Ale tento problém začíná být opravdu vážný a mělo by se s ním něco dělat. Vymýšlí se nejrůznější pitomosti typu „safe space“, které však neplatí pro lidi konzervativního či protržního smýšlení. Přiznat se k podpoře Nigela Farage je na dnešních univerzitách velká odvaha. Naproti tomu podporovat vraha Che Guevaru je naprosto v pořádku…