Japonský tisk: Premiér Abe na žádost Trumpa nominoval Trumpa na Nobelovu cenu

TOKIO – WASHINGTON | Japonský premiér Šinzo Abe na žádost americké administrativy Donalda Johna Trumpa nominoval amerického vůdce Donalda Johna Trumpa na Nobelovu cenu. Oznámil to dnes portál The Asahi Shimbun, odkazoval se na zdroje v japonské vládě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJ Trump a pejsek Abe – Ti říkám Japončíku, že mě musíš nominovat | repro: Nikkei Asian Review

Spojené státy (SS) „neformálně“ požádaly Tokio, aby jmenoval Trumpa na Nobelovu cenu poté, co se americký prezident setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v červnu 2018 na prvním summitu SS-KLDR v Singapuru. Abe nominoval Trumpa na podzim, upřesňují zdroje portálu.

Dne 15. února Trump oznámil, že Abe mu předal kopii svého dopisu Nobelovské komisi o pěti stránkách, v němž nominoval amerického vůdce na cenu. „Nominoval jsem vás s úctou jménem Japonska,“ citoval DJ Trump slova japonského premiéra. Podle The Asahi Shimbun, americká média reagovala s nedůvěrou na zprávu vůdce SS Trumpa.

A nyní je vše jasné – Trump požádal japonského poslušného pejska, aby ho nominoval. A pejsek poslušně to tak udělal. Takže DJ Trump nominoval sám sebe. Jak veliké.

Reklama: