Summit V4 v Izraeli je díky Polákům zrušen. Nahradí ho bilaterální jednání

PRAHA | Summit V4 v Izraeli je zrušen. Nahradí ho bilaterální jednání. Uvedl to český premiér Andy Babiš, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes s odkazem na internetové České noviny, které vydává ČTK.

Premiéři V4 a Izraele

„Víceméně jsme se domluvili, že setkání V4 by mohlo být až v druhé polovině tohoto roku, kdy Česká republika má převzít předsednictví,“ řekl Babiš. „Cesty se změní na bilaterální jednání jednotlivých států a summit V4 s Izraelem nebude,“ dodal.

Také uvedl, že maďarský premiér Viktor Mihály Orbán a jeho slovenský protějšek Peter Pellegrini už jsou na místě, čeká na telefonáty s nimi.

Babiš upřesnil, že česká delegace má v Izraeli hodně aktivit, které nejsou se summitem spojeny, třeba prezentaci inovační stretegie.

Mateusz Jakub Morawiecki zrušil cestu do Izraele. Na summit V4 v Jeruzalémě nedorazí

Polský premiér Mateusz Jakub Morawiecki zrušil svoji cestu na setkání zemí Visegrádské skupiny a Izraele, které proběhne 19. února v Jerusalémě. O tom v neděli informovala Polská televize s odkazem na ředitele kanceláře premiéra. Nahradit jej měl polský ministr zahraničí Jacek Krzysztof Czaputowicz.