EU nám chce sebrat nože

Způsoby, jakými chce EU, potažmo některé evropské země, bránit násilí, je opravdu místy přitažený za vlasy. Kdyby vše začínalo i končilo zákazem nošení nejnebezpečnějších typů zbraní na veřejnosti, ještě bych to pochopil, nicméně pokud je informace v článku pravdivá, EU doporučuje členským zemím i zavedení zákazu nošení nožů bez řádného důvodu.

Ivo Valenta | repro: PL

Už samotný fakt, že jsou v některých zemích nože s výjimkou těch kuchyňských zcela zakázány, je postavený na hlavu. Pevně věřím, že se k nám podobný legislativní paskvil, k jakému přistupují některé země (například Francie nebo Velká Británie), nedostane, i když EU už postupně začíná s omezujícími doporučeními.

Snad se z nich nestanou nařízení, jak je zvykem. Podobná opatření navíc postrádají jakýkoliv význam. Násilníci se těmito pravidly rozhodně řídit nebudou a budou u sebe nosit to, co budou chtít.

Takže výsledek bude jediný – slušný člověk se nebude mít čím bránit případnému útoku. Nerad bych se navíc dočkal doby, kdy si nebudeme moci vzít nůž ani do lesa na houby.

Reklama: