Vladimir Vladimirovič Putin varoval Spojené státy před novou karibskou krizí

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin oznámil, že mezi Ruskem a Spojenými státy (SS) existují vzájemné rozpory, to ale podle něj není důvodem pro novou karibskou krizi. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin

„Celkově ve vojenském spojení nemáme špatné kontakty, pracovní úroveň, máme na čem společně pracovat, specialisté pracují,“ uvedl Putin, Vladimir Vladimirovič na schůzce se zástupci ruských informačních agentur a tištěných médií.

Podle něj s SS probíhají pravidelné kontakty. Prezident uvedl příklad se spoluprací ohledně Sýrie. Navíc Moskva a Washington mají nástroje společné práce nad vzájemnými rozpory.

„Doufám, že budou využity k tomu, aby ve světě nevznikaly žádné nové krize typu karibské. Neexistují k tomu žádné důvody,“ zdůraznil.
„Že nyní probíhá nějaké kruté vzdorování mezi dvěma systémy, jako tomu bylo v době studené války? Kdepak,“ dodal Putin.

Zdůraznil, že Rusko nechce opakovat karibskou krizi. „Jestli to tam někdo chce, tak prosím. Řekl jsem dnes, k čemu potom dojde,“ uzavřel prezident.

Adekvátní a stejnou odpovědí na systém protivzdušné obrany SS Putin označil Avangard. Prezident také vysvětlil, proč během projevu před Federálním shromážděním přirovnal systém Avangard k první umělé družici Země. „Já jsem se přeřekl. Z pohledu zajištění bezpečnosti je to absolutně rovnocenná věc,“ poznamenal ruský lídr.

Ve středu vystoupil ruský prezident se zprávou pro Federální shromáždění. Každoroční projev je tradičně věnován situaci v zemi a také směru, kterým se ubírá domácí a zahraniční politika. V tomto roce Vladimir Vladimirovič Putin promluvil v moskevském centru Gostinnyj Dvor. Jeho projev vysílaly všechny hlavní ruské televizní stanice.

Reklama: