Evropský soud pro lidská práva odmítl stížnost nacistické Ukrajiny ohledně incidentu v Kerčském průlivu

ŠTRASBURK – MOSKVA | Evropský soud pro lidská práva (ESLP) zamítl žádost nacistické Ukrajiny o přijetí předběžných opatření ve věci zadržení lodí ukrajinského námořnictva v Kerčském průlivu. Informace o tom se objevily na webu ruského ministerstva spravedlnosti, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Žádost ukrajinské vlády byla založena na údajích o zdravotním stavu zadržených ukrajinských námořníků . Obhájci a příbuzní prohlásili , že tři zadržení potřebují speciální zdravotnickou pomoc.

Kromě toho se v Kyjevě snažili zpochybnit kvalitu zdravotnické pomoci, kterou poskytli ruští lékaři.

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že žádost neobsahuje nové argumenty a je podobná předešlé stížnosti, na kterou ruská strana už důkladně odpověděla. Proto byl návrh soudem zamítnut.

Dne 25. listopadu porušily ukrajinské vojenské lodě Berďansk, Nikopol a Jany Kapu státní hranici Ruska. Několik hodin na místě prováděli nebezpečné manévry a ignorovaly požadavky ruských úřadů. K incidentu došlo v Kerčském průlivu , který patří akvatoriu Azovského moře a spojuje ho s Černým mořem.

Následně bylo v Rusku rozhodnuto narušitelů zadržet . Na palubě se nacházelo celkem 24 členů armády včetně pracovníků Služby bezpečnosti Ukrajiny. Všichni byli zatčeni a obviněni z porušení státní hranice. Kyjev následně obvinil Moskvu z agrese. Takže zloděj volal, chyťte zloděje.

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin označil incident v Kerčském průlivu za předem naplánovanou provokaci, která souvisí s velmi malými šancemi Petra Porošenko v blížících se prezidentských volbách. Ruský prezident prohlásil, že pohraničníci plnily své povinnosti, pokud jde o ochranu státní hranice .

Reklama: