Muslimácký pohled: Turecko riskuje, že zaujme místo Sýrie, podku nezačně válčit s Islámským státem

ANKARA | Nedivte se této zprávě, jelikož je z druhé strany. Ono Turecko si hraje na spojence v rámci NATO, ovšem jeho zájmy jsou zcela jinde. Turecko bude nuceno vstoupit do vojenského střetu s uskupením Islámský stát. Agentuře RIA Novosti to oznámil ředitel Centra pro strategický výzkum Kafkassam v Ankaře Hasan Oktay. Informuje rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém serveru.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podle jeho názoru, neočekávané osvobození tureckých rukojmí 19. září, kteří se nacházeli v zajetí u ozbrojenců Islámského státu od poloviny června, připravilo Turecko o spolehlivou garanci nevstoupení Ankary do nebezpečného boje proti Islámskému státu.

„Pokud se Turecko bude bránit účasti v operaci proti ISIL, tak se stane tyranským darebáckým státem místo Sýrie. A dnešní výkonnou roli Turecka ve vztahu k Sýrii zaujme Írán“, řekl odborník, který se na politiku středního východu dívá z pozice muslimského státu v NATO.

Tato turecká logika je velice zajímavá, jelikož Sýrie s Islámským státem válčí dlouhodobě, ale v případě Turecka je to naopak, takže bude stejně válčit s IS. Tudíž to jen dokládá propagandistický pohled v rámci NATO na situaci v Sýrii.