Indické letectvo bombardovalo teroristy v pákistánském příhraničí

NOVÉ DILLÍ | Stíhačky indické armády dnes brzy ráno uskutečnily nálety na tábor teroristů na tzv. linii kontroly s Pákistánem v regionu Kašmír. Dvanáct stíhaček Mirage 2000 shodilo na tábor několik tisíci kilogramových laserem naváděných bomb a zcela ho zničilo, informovala agentura ANI s odvoláním na indické vzdušné síly.

Mirage 2000 v barvách Indie | repro: wikipedia.org

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak televize NDTV s odvoláním na blíže nespecifikované zdroje uvedla, že cílem útoku byly výcvikové tábory teroristické skupiny Džaiše Mohammad. Zásah byl stoprocentně úspěšný a uskutečnil se podle plánu.

V souvislosti s náletem svolal indický premiér Narendra Modi setkání s předními bezpečnostními představiteli, informovala NDTV.

Pákistánská armáda však podle agentury Reuters tvrdí, že indické letadla v úterý narušily ve sporném regionu Kašmír vzdušný prostor Pákistánu. Měli proniknout do sektoru Muzaffarabad, kde shodili bomby, které nikoho nezranily ani nezpůsobily škody, uvedl na Twitteru mluvčí pákistánské armády. Dodal, že vetřelci čelili včasné a účinné reakci leteckých sil Pákistánu. Indické ministerstvo obrany tvrzení Pákistánu popřelo.