Nenažraný Kim má mít dnu: Severní Korea potvrdila, že Kim Čong-un je nemocný

PCHJONGJANG | Severokorejský vůdce Kim Čong-un je nemocný. Potvrdili to včera státní média po tom, jak se mladý diktátor ve čtvrtek neúčastnil klíčovém zasedání parlamentu, informovala Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském serveru Teraz.sk. Komunistický režim tak poprvé přiznal, že Kim není v pořádku. Čínská tisková agentura Sinchua citovala zprávy severokorejských médií, podle nichž Kim nadále s nadšením vede zemi, přestože je nemocný.

Pohled vraždící lidské bestie

Pohled vraždící lidské bestie

Kim, který má údajně 31 let, se objevil na veřejnosti naposledy 3. září na koncertě. Videozáznam ukázal, že při chůzi kulhal. Čtvrteční zasedání parlamentu, které zmešká, je první významnou akcí, na které se nezúčastnil, odkdy před třemi lety převzal moc v zemi. Agentura DPA dodala, že Kim má nadváhu a jihokorejské a čínská média zveřejnily úvahu, že se zřejmě stáhl z veřejného života, protože má zdravotní problémy.

Údajně má trpět na dnu, to je tou nenažraností Kime

Kim Čong-un má dnu, proto kulhá, uvedl zdroj. Kromě toho má zřejmě i hyperurikémii, tj. vysokou hladinu kyseliny močové v krvi, hyperlypidémiu, tj. zase zvýšená hladina tuků v krvi, je obézní, má cukrovku a vysoký tlak. Jihokorejská agentura Jonhap spekulovala, že Kimův zdravotní stav se zhoršil v důsledku nadměrné konzumace alkoholu a přejídání se.