To se gangsterizmu Spojených států nikdo nepostaví?

Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na hranici venezuelsko-kolumbijské vyvěsil Saker na svůj web už 20. února: ZDE Větší půlka světa ji vnímá jako ukázku ryzího gangsterizmu. Ale nikdo proti ní nehnul prstem.

Paul Craig Roberts

John Wight se ptá: To si opravdu někdo myslí, že Donaldu Trumpovi, Miku Pompeovi a Elliotu Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona: ZDE

Fakt, že prezident Maduro se dosud nerozkolébal k tomu, aby do vězení vsadil Juana Guáida, loutku vybranou americkým impériem k ovládnutí Venezuely, může vyústit v zánik venezuelské demokracie. Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guáida, obvinit ho ze zrady a popravit ho.

Chavezův nedostatek odvahy k rázné obraně venezuelské demokracie prokazuje dnes, bohužel, i Maduro. Vydává tím svědectví o své nedostatečné důvěře v sebe sama, která, vždy, Američany u cizích státníků rozpoznána, vedla k americkému puči.

Madurovým omylem byl i jeho souhlas s účastí amerických a britských médií na „humanitární pomoci“ na hranici venezuelsko-kolumbijské, která nepřátelům současné Venezuely umožnila natočit celou řadu propagačních filmů.

Po Venezuele přijde na řadu Bolívie.


Překlad: Lubomír Man

Reklama: