Bašár al-Asad se v Teheránu setkal s íránským prezidentem a ajatolláhem

TEHERÁN – DAMAŠEK | Syrský prezident Bašár al-Asad se během návštěvy Teheránu setkal s íránským prezidentem, aby projednali vzájemné vztahy a výsledky summitu zemí garantujících příměří v Sýrii v Soči. Během pondělí se rovněž setkal s ajatolláhem Alí Chameneím, informovala tisková služba syrského prezidenta,na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bašár al-Asad a Hassan Rúhání | repro: IRNA (ایرنا)

Podle informací vyjádřil íránský prezident Hasan Rúhání spokojenost s rozvojem vzájemných vztahů a dohodli se na pokračování spolupráce na všech úrovních. „Rúhání zdůraznil, že Teherán bude nadále poskytovat Sýrii vše nezbytné pro dokončení boje s teroristy a zahájení obnovení země,“ stojí ve zprávě.

Bašár al-Asad vyjádřil íránskému národu i Rúhánímu dík za podporu zákonné vlády Sýrie. „Rúhání informoval Asada o výsledcích setkání garantujících zemí v Soči. Země mají shodný pohled na dosažení kýženého pokroku s tím, aby byla zachována územní celistvost Sýrie, její nezávislost a suverenita, a aby bylo učiněno zadost s terorismem na celém jejím území,“ stojí ve zprávě.

Syrský prezident se v pondělí sešel i s íránským ajatolláhem Chameneím. Ten během setkání poblahopřál Asadovi k vítězstvím syrské armády. Obě strany vyjádřily úmysl i nadále pokračovat v čelení pokusům eskalace řady západních zemí i jejich pokusům zasít v regionu chaos, jehož cílem je Sýrie a Írán.

Reklama: