Pokud se loutka SS a terorista Juan Guaidó vrátí z Kolumbie do Venezuely může na 30 let skončit v kriminále

CARACAS | Po svém návratu z Kolumbie vůdce venezuelské opozice Juan Gerardo Guaidó Márquez, který se prohlásil za dočasného prezidenta země, může skončit ve vězení. Porušil totiž nařízení nejvyššího soudu, který mu zakázal opustit území Venezuely. V úterý to Sputniku uvedl vysoce postavený venezuelský funkcionář. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Dne 22. února Guaidó dorazil do kolumbijského města Cúcuta na hranici s Venezuelou. Zde se shromažďuje humanitární pomoc Spojených států (SS) a dalších zemí, kterou chce Washington poslat do Venezuely. Caracas však tuto pomoc odmítá. Pokus dopravit humanitární pomoc přes hranici násilím neuspěl.

„Je to osoba, která se skrývá před spravedlností. Co se děje s uprchlíky, kteří se vrátí zpět do země a úřady je odhalí? Musí být zatčeni a posláni za mříže… Může dostat 30 let,“ uvedl zdroj Sputniku a dodal, že výši trestu musí navrhnout prokurátor.

Terorista a loutka Spojených států (SS) Guaidó, který nadále zůstává v Kolumbii, kde se v pondělí zúčastnil zasedání skupiny Lima v Bogotě, v rozhovoru pro televizi NTN24 uvedl, že se hodlá vrátit do vlasti, přestože mu hrozí zatčení.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros dříve prohlásil: „Pokud se Guaidó vrátí z Kolumbie, musí být postaven před soud.“