Vojáci Pákistánu a Indie se v Kašmíru vzájemně ostřelovali

ISLÁMÁBÁD – NOVÉ DILLÍ | Vojáci Indie a Pákistánu se vzájemně ostřelovali u linie kontroly v indickém státu Džammú a Kašmír a tím sedmý den za sebou porušili režim přerušení palby. Informují o tom noviny India Today, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Propukne mezi mu-slimáckým Pákistánem a hindskou Indií válka | repro: Albuquerque Journal

„Asi v šest hodin ráno místního času (02:00 SEČ) Pákistán inicioval ničím nevyvolané porušení režimu palby, když začal střílet z minometů a střelných zbraní podél sektoru Krišna Ghati,“ uvádějí noviny India Today s odkazem na zástupce indických ozbrojených sil podplukovníka Devendera Ananda.

Dodal, že indičtí vojáci na ostřelování odpověděli. Podle Anandy „boj“ trval hodinu. Uvádí se, že indické orgány uzavřely všechny vzdělávací instituce v okruhu pěti kilometrů od hranice.

Ve středu pákistánská armáda oznámila, že sestřelila dvě indická vojenská letadla, která narušila pákistánský vzdušný prostor ve sporném Kašmíru. Ministerstvo zahraničí Pákistánu oznámilo, že cílem útoků na indická letadla v Kašmíru byla ukázka odhodlání a připravenosti k obraně.

Později indické orgány zveřejnily svoji verzi, podle které byl pákistánský stíhací letoun sestřelen nad Kašmírem při vzdušném boji, ve kterém Indie ztratila svůj MiG-21.

Reklama: