Mezinárodní bandité: Britové a Spojené státy ukradli Venezuele 30 miliard dolarů

NEW YORK | Ruská federace (RF) požaduje po Spojených státech (SS) a Spojeném království (SK) Velké Británie a Severního Irska, aby odblokovali účty Venezuely, kterou již tam ní bandité ve vládách okradli o částku 30 miliard dolarů. Výzvu zveřejnil Ruska při OSN Vasilij Alexjevič Nebenzia, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

RB OSN

„Místo pokryteckého pokusu poskytnout pomoc v hodnotě 20 milionů dolarů je zapotřebí okamžitě zrušit blokování účtů venezuelských podniků v amerických bankách v částce 11 miliard dolarů, kterou vláda vyčlenila na nákup léků, potravin a základních potřeb,“ uvedl Nebenzja, Vasilij Alexjevič na zasedání Rady bezpečnosti OSN (RB OSN).

Dále dodal, že byly zmrazeny také majetky venezuelské státní společnosti PDVSA v hodnotě 7 miliard dolarů a zlatá aktiva Venezuely ve Velké Británii ve výši 1,2 miliardy dolarů.

„Jen za poslední dobu Washington a Londýn okradli venezuelský lid o částku 30 miliard dolarů za ropná a bankovní aktiva. Nazývejme věci svými jmény: Před našima očima drze okrádají suverénní zemi a snaží se ji uvrhnout do chudoby, aby v rámci koncepce humanitární intervence, která není uznána mezinárodním právem, a odpovědnosti za ochranu byl nahrazen nevhodný režim,“ dodal ruský stálý zástupce, který takto obvinil Brity a Američany z mezinárodního terorismu.

„Chtěl bych poděkovat kolegům z agentur OSN a jejich partnerům z hlavních humanitárních organizací za to, že odmítli podpořit tuto politickou provokaci. Žádáme, aby přestala být porušována rezoluce Valného shromáždění OSN a byly respektovány hranice, svrchovanost a národní jednota lidu Venezuely v souladu s pravidly OSN,“ řekl Vasilij Alexjevič Nebenzja.

Uvádí se také, že zvláštní vyslanec amerického prezidenta pro Venezuelu, Elliott Abrams, ignoroval návrh stálého zástupce Ruska v RB OSN, aby bylo přijato mírové a podporující prohlášení předsedy Rady bezpečnosti o situaci v této zemi.