Policie zatkla pět lyžařů na MS světa při razii proti dopingu

SEEFELD | Při mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu policie při razii kvůli dopingu zadržela sedm lidí. Vyšetřovatelé o tom informují v prohlášení, jde o dva rakouské, dva estonské a jednoho kazašského reprezentanta. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Kromě pěti zmíněných lyžařů byli v Erfurtu zadrženi také sportovní lékař a ještě jeden podezřelý muž. Policie při akci s názvem Aderlass (pouštění žilou) celkem prohledala šestnáct domů.

„Podařilo se nám rozbít globální dopingovou síť,“ oznámila rakouská policie, podle které jde o výsledky několikaměsíčního vyšetřování ve spolupráci s prokuraturou v Mnichově. „Skupina sídlila v Erfurtu a je podezřelá, že za peníze pomáhali vrcholovým sportovcům s dopingem,“ uvádí policie.

Konkrétní jména lyžařů zatím zveřejněna nebyla. Ale na start klasické patnáctky, která se v době razie běžela, se nedostavili původně přihlášení Rakušan Max Hauke, Estonci Andreas Veerpalu, Karel Tammjärv a Kazach Alexej Poltoranin.

Reklama: