Fico: Kiska krade a obviňuje jiné a o vydírání plácá hlouposti

BRATISLAVA | Předseda Směru-SD Robert Fico vysvětlil, že k žádnému vydírání prezidenta Andreje Kisky podle jeho názoru nedošlo, což potvrzuje i to, že Kiska v této věci odmítl podat trestní oznámení nehledě na doporučení jeho advokáta Daniela Lipšice. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Chumaj a zloděj Kiska volá, chyťte zloděje

Robert Fico v diskusním pořadu deníku Pravda upřesnil, že s Kiskou měl v souvislosti s dohodou o kandidátech na funkci soudce Ústavního soudu dvě setkání ve složení Robert Fico, Peter Pellegrini, Andrej Kiska a Roman Krpelan (prezidentův mluvčí). Jedno ze setkání se mělo uskutečnit ve Vysokých Tatrách.

Prezident Kiska tvrdí, že Fico zařídil stíhání jednatele společnosti KTAG, která mu financovala volební kampaň: „Kiska tvrdí, že jsem to udělal neoprávněně a nelegálně a s tím má prezident obrovské problémy. To je už opravdu silná káva.“

Fico zopakoval, že policie i prokuratura odmítly Kiskova tvrzení a popřely jakékoliv ovlivňování trestního stíhání. „Odmítám všechna obvinění. Jsou směšná a postupně jsou vyvracena. Prezident kecá hlouposti. On krade a obviňuje někoho jiného,“ zdůraznil Fico.

Bývalý premiér si zároveň nedělá těžkou hlavu z trestního oznámení, které v této věci podal poslanec SaS Ondrej Dostál. Podle Fica je důkazem, že k vydírání nedošlo, i to, že podnět na policii či prokuraturu nedal samotný Kiska, i když mu to doporučil jeho advokát Daniel Lipšic.

Zprostředkovatelem jednání mezi Kiskou a Ficem měl být podle médií šéf Mostu-Híd Béla Bugár, který se nedávno vyjádřil, že už ho nebaví urovnávat spory mezi nejvyššími ústavními činiteli.

„Eskapády Bély Bugára vnímám jako něco, co si on myslí, že mu to z hlediska politiky dělá dobře. Nuže, protože znám jeho cholerickou povahu, kdybych mu já vyvedl to, co on mně, tak by asi skákal jako čert z krabičky čtyři metry do výšky,“ vyjádřil se na adresu Bugára Robert Fico s tím, že Bugár veřejně prohlásil, že ho jako ústavního soudce nepodpoří, přestože je koaliční partner Směru-SD.

Bugárova prohlášení jsou podle Fica již součástí předvolební kampaně před volbami v příštím roce. Tato kampaň začala podle Fica již na podzim minulého roku. „Myslí si, že mu to dělá dobře, ale je to obrovský omyl,“ zhodnotil Fico.

K Mostu-Híd ještě dodal:,,Jediné co by pomohlo standardizaci politické scény, by bylo, kdyby se Most-Híd spojil s SMK, ale animozita lídrů je tak velká, že to nedokáží.“


Zdroj.

Reklama: