Igráček Hamáček nezklamal: ČSSD zaskočila za Kouzelnou školku

Tvůrci politické satiry mají nyní těžké období, když jim sami politici berou práci a stávají se svými vlastními karikaturami a šašky vydávajícími se za politiky.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Důstojných a uznávaných politiků je naší politické scéně minimum. Ostatně i zapamatovatelných a výrazných tváří máme jako šafránu a dají se spočítat na prstech jedné ruky.

Zdrojem lidové zábavy a původcem obveselení širokých lidových vrstev je v těchto dnech sjezd sociální demokracie, který připomíná loutkové divadlo. ČT by ho klidně mohlo odvysílat na Déčku místo Kouzelné školky a nikdo by si toho ani nepovšimnul.

Stavění kostiček ze splněných slibů, kde mezi hesly chybělo už jen konstatování, že lidem zatím nezakázali dýchat a doma svobodně nadávat na politiky.

Socanský potlach byl však hlavně ve znamení nudy. Ze sjezdové letargie tak nevytrhl ani zcela neznámý a nakonec nekandidující kandidát na předsedu ČSSD Jaromír Landsman, o kterém bezpečně víme jen to, že vlastní elektromobil (že by mu firma Tesla zaplatila za reklamu?).

Zůstává neměnným faktem, že sociální demokracie představuje přežitou stranu, která žije odtržená od svých voličů a běžných starostí normálního občana. Ze strany pracujících se stala elitářským spolkem nemakačenků, salónních levičáků a neomarxistů. Takovou stranu už nevolí ani vlastní funkcionářský aktiv a je jen otázkou času, kdy skončí na smetišti dějin.

Reklama: