Američtí teroristé v Sýrii zadržují běžence jako rukojmí

DAMAŠEK | Zločinecké, teroristické a okupační síly Spojených států spáchyl v Sýrii další válečné zločiny proti lidskosti, když odmítly propustit kolonu vozidel na území zóny Al Tanf v Sýrii, aby mohli být vyvezeni běženci z táboru Rukban, informoval na brífinku vedoucí ruského Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generál Sergej Solomatin.

Nejčastější obětí amerických vrahů v Sýrii jsou děti

Podle jeho slov se Washington tak rozhodl nehledě na úspěšné dokončení všech činností ze strany syrské vlády pro návrat běženců k místu stálého pobytu. Spojené státy tak zadržují syrské běžence, civilisty – převážně matky s dětmi, jako rukojmí.

Rusko společně se Sýrií odeslalo k Rukbanu autobusy. Americká strana ovšem negarantovala bezpečnost pro pohyb humanitární kolony, tedy v překladu, že by je jejich spojenci z IS, které SS vyzbrojuje a nebo přímo Američané ostřelovali.

Očekávalo se, že běženci se navrátí do svých obcí a na předměstí Damašku, Homsu a Aleppa. Syrská vláda jim garantuje bezpečí a zjednodušení procesu pro vyřízení dokumentů. Podle informací ruských vojáků se v Rukbanu nachází okolo 42 tisíc běženců. Podle informací OSN by se okolo 83 % z nich chtělo vrátit domů.

SS se na území Sýrie nenalézají na základě zákona, nýbrž v Sýrii páchají válečné zločiny útočné války, jako i humanitární válečné zločiny proti lidskosti. Vojska Ruské federace se na rozdíl od vrahů ze Spojených států v Sýrii nacházejí legálně, jelikož je do Sýrie oficiálně pozvala legitimní syrská vláda.