Další referendum o brexitu by vyvolalo hněv a násilí

NOVÉ DILLÍ – LONDÝN | Přední zastánce brexitu Boris Johnson v sobotu v souvislosti s možností druhého referenda o setrvání Británie v EU předpověděl, že takový krok by vyvolal rozsáhlý hněv. Informovala o tom agentura AFP. Johnson reagoval na narůstající počet požadavků na uspořádání druhého referenda. Ovšem je nutno přiznat, že to jsou jen jednotlivci a různí eurofilové v absolutní menšině.

Boris Johnson

„Nemyslím si, že je to možné,“ odpověděl Johnson na konferenci společnosti Indie Today Media Group v indickém Nai Dillí na otázku ohledně nátlaku v souvislosti opakováním referenda z roku 2016. „Myslím, že hněv ze strany obyvatelstva by byl velmi prudký a navíc by to bylo otravné – myšlenka, že znovu musí hlasovat o tomtéž, by lidi přivedla do šílenství,“ řekl.

„Kampaň v roce 2016 byla velmi prudká a vedla k nejednotnosti,“ řekl a dodal, že druhé hlasování by přineslo stejné výsledky.

Johnson odstoupil z funkce britského ministra zahraničí pro neshody s premiérkou Theresou Mary May ohledně jejího návrhu dohody o odchodu Británie z EU. Británie musí podle Johnsonových slov uskutečnit brexit pořádně a premiérka musí v souvislosti s irskou pojistkou najít řešení, které bude vyhovující pro celé Spojené království.