Rusko zabrání Spojeným státům, aby přeměnily vesmír na bojiště

MOSKVA | Ruské ministerstvo obrany se domnívá, že u Spojených států (SS) se stalo zvykem porušovat všechny uzavřené smlouvy. Nyní přišla řada na vesmír, který Amerika používá pro vojenské účely. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pentagon – Doupě světového terorismu

SS se snaží využít vesmír pro vojenské účely, takže země vytváří předpoklady pro jeho militarizaci. Toto prohlášení provedl náčelník generálního štábu ozbrojených sil, první náměstek ministra obrany Ruské federace, generálmajor Valerij Vasiljevič Gerasimov.

Podle něj Rusko bude muset vyvinout protiopatření: „V poslední době Pentagon opakovaně zdůrazňoval, že má v plánu využít vesmír na vojenské účely. Pro to formují nový typ vojsk, vesmírné jednotky, což vytváří předpoklad pro militarizaci vesmíru,“ uvedl.

Budoucí války jsou spojeny s přenosem nepřátelských akcí do informační sféry, dodal náměstek ministra. „Analýza povahy moderních válek ukázala značný nárůst významu takové oblasti konfrontace jako informační. Nová realita budoucích válek bude mimo jiné spočívat v přenosu vojenských akcí právě do této sféry,“ podotkl Gerasimov, Valerij Vasiljevič.

Podle něj se informační technologie postupně stávají jedním z nejslibnějších typů zbraní. Informační sféra nemá výrazné národní hranice, takže nepřítel může ovlivnit národní bezpečnost státu.