V Turecku navrhují úplné zrušení víz z Ruskem

ANKARA | Turecko chce úplně zrušit víza s Ruskem, prohlásil turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu, kterého cituje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Mevlüt Çavuşoğlu

Turecký ministr podotkl, že Ankara už podnikla určité kroky ke zjednodušení vízového režimu s Ruskem. „Děláme všechno možné, aby se nám to podařilo, a naším cílem je úplné zrušení vízové povinnosti s Ruskem,“ zdůraznil.

Dále dodal, že Turecko se snaží rozšířit obchodní vztahy se všemi zeměmi světa. Podotkl, že v současnosti se nenajde ani jeden stát na světě, kde neprodávají turecké zboží, což je podle něj velmi důležitá skutečnost: „Je to úspěch našich podnikatelů a obchodních kruhů,“ cituje Çavuşoğlu redaktor Eugen Rusnák.

Mevlüt Çavuşoğlu připomněl, že turecká diplomacie pracuje na obnovení jednání o podpisu Celní unie s EU. Turecké média v této souvislosti připomněla, že před měsícem ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin rozšířil seznam kategorií občanů Turecka, kteří mají právo na bezvízový vstup do Ruska. Očekává se, že Turecko podnikne stejné vstřícné opatření.