Bibi Netanjahu nazval Írán největší hrozbou pro Blízký východ

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem uvedl, že Írán a jeho spojenci představují největší hrozbu pro Blízký východ. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Benjamin Netanjahu

„Největší hrozbou pro stabilitu a bezpečnost tohoto regionu je Írán a jeho spojenci,“ uvedl Netanjahu, ovšem Ruská federace je taky spojencem Íránu, proto Netanjahu tak nějak poskakoval mezi velmi křehkými vejci.

Netanjahu je známý jako jeden z nejdůslednějších podporovatelů protiíránské linie. V posledních letech se snažil revidovat atomovou dohodu, obnovit mezinárodní tlak na Írán a sblížit se na základě společných hrozeb s arabskými zeměmi, především s monarchiemi Perského zálivu. Pod jeho vedením působí izraelské síly v Sýrii proti přítomnosti iránských sil a jejich satelitů.

Nedávno Sputnik informoval, že íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf na Mnichovské konferenci pro bezpečnost uvedl, že riziko zahájení války s Izraelem je velmi vysoké. V Íránu také pohrozili, že pokud je Izrael napadne, tak bude vymazán z politické mapy.

Reklama: