Viktor Mihály Orbán: Migrační krize se může zopakovat s novou sílou

BUDAPEŠŤ | Maďarský premiér Viktor Mihály Orbán prohlásil v interview pro list Die Welt, že se migrační krize může, podle jeho mínění, zopakovat s ještě větší sílou, a že ministři vnitra zemí Schengenu mají zřídit nový orgán pro řešení otázek migrace. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Viktor Orbán brání vlast před nájezdnými zrůdami

„Vše, co jsme zažili od roku 2015, se zopakuje s ještě větší sílou,“ řekl Viktor Mihály Orbán o migrační krizi. Maďarský premiér poznamenal, že rozpory v otázkách migrace způsobily zhoršení vztahů mezi Budapeští a Berlínem. Maďarsko trvá, podle Orbána, na právu národů na sebeobranu, zatímco Německo má „jinou filozofii“. Asi zvrácenou…

„Ministři vnitra zemí Schengenské zóny by měli zřídit mocný orgán, který by řešil příslušné otázky, jak to dělají odborníci, nikoli politici,“ prohlásil Orbán v interview Die Welt, a poznamenal, že by podle vzoru Euroskupiny měla být zřízena rada hlav MV států, mezi kterými neexistuje pohraniční kontrola. Podle Orbána nemá Eurokomise řešit otázky související s problémy migrace.