Terorista Juan Guaidó se vrátil do Venezuely. Bude zatčen?

CARACAS | Předseda opozičního parlamentu Venezuely Juan Guaidó, který se nezákonně prohlásil za prezidenta a tím se stal teroristou, se vrátil do Caracasu, vyplývá to z přenosu televizní stanice TV Venezuela. Informuje o návratu pučisty do vlasti světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Guaidó 22. února přijel do kolumbijské Cúcuty, i když má od ledna zakázáno opuštění Venezuely, proto bylo oznámeno, že po návratu mu hrozí zatčení a trest až 20 let vězení.

Venezuelská opozice na popud banditů z Washingtonu se 23. února pokusila dopravit do země humanitární pomoc, kterou úřady v osobě zákonného prezidenta Nicoláse Madura Morose kategoricky nechtějí přijmout.

Vláda uvádí, že žádná humanitární krize v zemi není a pokusy o dodání humanitární pomoci jsou provokacemi. Jak oznámil sám Maduro, historka s humanitární pomocí je krytím pro agresi proti jeho zemi. Na pozadí krize venezuelský prezident už zrušil diplomatické vztahy se Spojenými státy a Kolumbií.

Zatčení bránili velvyslanci zemí, které spikly proti Venezuele

Po návštěvě Kolumbie Guaidó navštívil ještě celou řadu zemí Latinské Ameriky, mimo jiné Paraguay, Ekvádor, Argentinu, připomíná agentura.

Na mezinárodním letišti Caracasu přílet Guaidóa očekávali velvyslanci Německa, Španělska, Nizozemska a dalších států, kteří tak de facto bránili jeho okamžitému zatčení. Po krátké komunikaci s médii Guaidó sedl do vozu a opustil letadlo ve složení malého konvoje. Bude zatčen a před soud postaven následně?