Brutální policejní dobytek útočí: Invalidního aktivistu žlutých vest policisté postříkali slzným plynem

TOULOUSE | Invalidní francouzský protestující se podle informací ptal policejního dobytka v uniformě, zdali by mu mohl vrátit jeho ochranné brýle. Byl okamžitě zasažen slzným plynem do obličeje, jak ukazuje video.

Policejní brutalita ve Francii

K incidentu došlo ve francouzském Toulouse během 16. vlny protestů žlutých vest proti ekonomické politice francouzské vlády, prohlásila osoba, která publikovala video.

Na videu je vidět skupina policejních zmrdů v ochranném oblečení a jeden protestující ve žluté vestě. Protestující sedí na vozíčku a dohaduje se s policejním brutálním hovadem, pravděpodobně o ochranných brýlích, které drží v ruce.

Vrah v uniformě policie odchází, protestující ho ale následuje. Následně na něho zmrd v unuformě stříká slzný plyn z velmi malé vzdálenosti. Protestující dostal zásah přímo do obličeje.

Francouzští agresoři v policejních uniformách používají drsné metody při jednání se žlutými vestami. Používají vodní děla, slzný plyn, gumové projektily a oslepující granáty. To vedlo k mrtvým a stovkám zraněných na straně protestujících, demonstranti přišli o paže, oči zuby.