Google maps bude ruským uživatelům Krym zobrazovat jako ruský region

MOSKVA | Americký internetový gigant Google akceptoval požadavek ruských úřadů, aby uvedl svou aplikaci „google maps“ do souladu s ruskou legislativou, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek | reprofoto: mirror

„Společnost Google dobrovolně odstranila chybu v nekorektním zobrazení Krymu, ze kterého nebylo jednoznačně evidentní, že jde o ruské administrativní území a integrální součást Jižního federálního okruhu Ruské federace,“ píše portál gazeta.ru.

K řešení chyby v aplikaci google maps povzbudila jejího provozovatele iniciativa předsedy Státní dumy Ruské federace Vjačeslava Viktoroviče Volodina, který adresoval zástupcům společnosti Google požadavek vysvětlit porušování ruské legislativy přímo na půdě dolní komory ruského parlamentu.

Kromě poslanců Státní dumy se řešením kauzy amerického poskytovatele internetových služeb začali zabývat i kontrolní orgány Roskomnadzoru a ruské prokuratury. Vzhledem k flagrantní porušení ruské legislativy a Ústavy Ruské federace tak společnosti Google hrozily seriózní sankce a astronomická finanční pokuta.

Aby se předešlo těmto sankcím se vedení společnosti Google rozhodlo odstranit chybu a uvést svou službu google maps do souladu se stávajícím právním stavem. Území Krymu a Sevastopolu bude pro ruské uživatele, kteří se ke službě přihlašují z území Ruské federace, zobrazované jako ruské regiony.