SS přiznaly přímé jednání s Talibánem; To je faktické přiznání americké porážky v Afganistanu

WASHINGTON | Zástupce oficiálního představitele amerického ministerstva zahraničí Robert Palladino v úterý nedokázal vysvětlit slova ministra zahraničí Mika Richarda Pompea, který oznámil, že Spojené státy jednají s teroristy z Tálibánu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vůdce SS Donal John Trump pláče | repro: Pinterest

Během brífinku se novináři zajímali, jestli slova Pompea znamenají, že Spojené státy (SS) jednají s teroristy, i když dříve vždycky uváděly opak. „Slova ministra zahraničí mluví sama za sebe, nemám co dodat,“ uvedl Palladino na brífinku.

Když zástupce mluvil o pokračujících jednáních zvláštních zástupců SS o Afghánistánu Zalmaje Khalilzada s Talibánci v Dauhá, Palladino oznámil, že na těchto jednáních už bylo dosaženo určitého progresu.

„Nějaký termín neexistuje… Ale progres už byl dosažen,“ dodal na otázku zda je termín ukončení jednání, kde SS musí de facto vystupovat jako poražená strana a vyjednávají s Talibánem stažen vojsk, na které Tálibové nebudou útočit – jinak by se taky mohli stahovat v cínových rakvích.

Delegace SS a hnutí Tálibán, které nadále jednají v Kataru, zatím nedosáhly nějaké konkrétní dohody nebo podepsání dokumentu, oznámil dříve oficiální zástupce Tálibánu* Zabihullah Mudžáhid na svém mikroblogu na Twitteru.

Reklama: