Tvrdá maďarská odpověď bruselským sráčům: I nadále budeme bojovat proti migraci

BUDAPEŠŤ | Maďarský premiér Viktor Mihály Orbán se dlouhodobě řadí k předním kritikům migrační politiky v Evropské unii a tvrdě odmítá jakékoliv uprchlické kvóty, které navrhla Komise. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Výhra Maďarska

Ve středu vládní mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács na svém Twitteru napsal, že se Budapešť nevzdá svého protiimigračního postoje ani poté, co Evropská lidová strana (EPP), jejíž součástí je i maďarská vládní strana Fidesz, vyzvala Maďarsko, aby přestala s protievropskou rétorikou.

„Nasloucháme názorům ostatních, včetně Webera, ale obrana evropských křesťanských hodnot a zastavení migrace jsou pro nás důležitější než stranická disciplína. V tom nesmíme ustoupit,“ poznamenal Kovács.

Média dříve psala, že předseda Evropské komise, opilec a defraudant Jean-Claude Juncker, kterého nominovala právě EPP, chce, aby se strana zbavila Orbána. Weber do Budapešti vzkázal, že pokud nechce, aby byla Fidesz vyloučena ze strany, tak musí Viktor Orbán okamžitě a navždy ukončit kampaň své vlády proti Bruselu.

Na konci minulého měsíce se Komise odhodlala k neobvyklému kroku a na svých stránkách zveřejnila materiál, ve kterém vyvrací řadu tvrzení maďarské vlády. Jedná se například o to, že vyvrací, že je napojena na finančníka George Sorose nebo že chce omezit suverenitu členských zemí prostřednictvím migrace, což je jen bruselská lež, propaganda, vymývání mozků a dezinformace. Brusel vede vůči Maďarsku brutální informační válku.