Miloš Zeman přijal na Hradě delegaci z Ruska

PRAHA | Prezident republiky Miloš Zeman včera přijal na Hradě ruskou delegaci, v jejímž čele stál ministr průmyslu a obchodu Ruské federace (RF) Denis Valentinovič Manturov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Denis Valentinovič Manturov a Miloš Zeman | reprodukovaná fotografie z blesk.cz

Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka měl Miloš Zeman ocenit vývoj ekonomické spolupráce s RF a Manturov, Denis Vlantinovič zase turismus. Dále byl potvrzen také zájem o další investice Ruska v ČR a naopak.

Český prezident a ruský ministr hovořili také o ruské účasti na modernizaci Temelína a Dukovan a dotkli se také účasti na projektu plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe, píše agentura.

Na Pražský hrad ruského ministra tak doprovodil prezident Tatarstánu Rustam Nurgalijevič Minnichanov a Michail Anisimov, který je ředitelem odboru mezinárodní spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu RF.

„Pan prezident ocenil vývoj ekonomické spolupráce s Ruskem, obchodní výměna roste. Konkrétně vyzdvihl investici v Prostějově,“ uvedl Ovčáček. Právě tam totiž byla v úterý za účasti ruské delegace otevřena pobočka největšího ruského výrobce flexibilních obalů.

Během diskuze došlo také na projednání podmínek účasti ruské agentury Rosatom na modernizaci českých jaderných elektráren Temelín a Dukovany: „Zeman potvrdil připravenost posoudit účast Rosatomu v tendrech s podmínkou, že společnost bude spolupracovat s českými partnery.“